Transprojekt Gdański sp z o.o

Transprojekt Gdański od ponad 60 lat jest wiodącą na polskim rynku firmą projektowo – konsultingową świadczącą pełen zakres usług dla sektora publicznego i prywatnego

icon_widget_image ul. Zabytkowa 2, 80-253 Gdańsk icon_widget_image Tel: 58 5244110 Fax: 58 3413065 icon_widget_image biuro@tgd.pl

Rozbudowa terminalu T3 – DCT

Rozbudowa terminalu T3 – DCT

Głębokowodny Terminal Kontenerowy (DCT) Gdańsk Sp. z o. o. to nowoczesny multimodalny i jedyny prawdziwie głębokowodny terminal kontenerowy na Bałtyku.

DCT stanowi główną furtkę dla dynamicznie rozwijających się polskich i bałtyckich operacji przeładunkowych. Dzięki rozbudowie T3 DCT Gdańsk będzie w stanie zwiększyć swoją roczną zdolność przeładunkową nawet o 50%.

Budowa terminalu T3 na obszarze morskim pozwoli na rozwój poprzez przyciągnięcie większej ilości usług z wykorzystaniem bardzo dużych statków (Ultra Large Vessels).

Inwestycja zwiększy zdolności przeładunkowe DCT o 1,5 mln TEU do łącznie 4,5 mln TEU rocznie. T3 jest częścią Generalnego Planu Rozwoju DCT i stanowi pierwszy krok w tworzeniu Baltic Hub („BH”).

Dokumentacja projektowa pozwoli na wybudowanie terminalu T3, uwzględniając możliwość dalszej rozbudowy DCT o terminale T4 i T5.

Project Info

Tags: